O NAS I NASZYCH PODRÓŻACH

Mam nadzieję, że zainteresują Cię relacje z naszych wakacyjnych podróży oraz opisy miejsc, które odwiedzamy w weekendy.

Opisując nasze podróże, chcę pokazać, że z dziećmi można, a nawet trzeba(!) podróżować i poznawać nowe miejsca. A także to, że mając dzieci, warto czasami pojechać gdzieś samemu lub we dwoje ;)

Najbardziej lubimy jurajskie skałki, górskie szlaki, samotne plaże, wąskie uliczki, drewniane kościółki. stare zamczyska... Nie lubimy komercyjnych i pełnych turystów miejsc, często skręcamy w boczne drogi, szukając ciekawych miejsc poza utartymi szlakami.

Unikamy głośnych kurortów, ponad hotele i pensjonaty przekładamy namiot i górskie schroniska. 

Na razie nasze podróże ograniczamy do Polski i Europy, ale kiedyś na pewno zawędrujemy gdzieś dalej.Do wspólnych podróży zapraszają:

Joanna

Łukasz

Mikołaj

Kajtul

Hania
3 komentarze:

 1. Witam, trafiłam przez portal Dziecko w podróży. Też mam troje dzieci (z tym, że wszystkie małe), w tym też Kajtka (jeden z bliźniaków, który uparcie twierdzi, że bliźniakiem nie jest), na którego też mówimy Kajtul (ale tylko czasami). I też lubimy podróże, zwłaszcza te trochę dalsze, których aktualnie brak, ale też i bliższe, sobotnie, jednodniowe wycieczki po tej bliższej okolicy, którą właśnie dzięki dzieciom poznajemy. Ostatnia to skansen w Wygiełzowie. Wcześniej Bielko-Biała z kolejką na Szyndzielnie, figurkami Reksia, Bolka i Lolka, willą "Fałatówką". W tym roku był jeszcze zamek w Wiśniczu, lody w Starym Sączu, sanktuarium w Leśniowie. Też jak Ty lubię planować i później coś tam utrwalać w formie wizualnej i literalnej. Postanowiłam napisać, czego w sumie nie robię, i zostawić swój ślad, bo tak jakoś wspólnotę doświadczeń poczułam. Pozdrawiam. Ada. Em.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, że zostawiłaś ślad :) Życzę wielu inspirujących podróży, i tych bliższych i tych dalszych :)
   Pozdrawiam Asia :)

   Usuń
 2. Witajcie! Trafiłam do Was z bloga podróżniczego Leo i Lea :) Jestem mamą 2,5 letniego urwisa i razem z mężem też staramy się zaszczepić w nim od najmłodszego bakcyla podróżowania. Póki co odwiedzamy ciekawe miejsca w Polsce. Również nie lubimy tłumów, szukamy ciszy i spokoju, przed urodzeniem synka, na nocleg wybieraliśmy głównie namiot (niedługo spróbujemy wybrać się pod niego we trójkę). Przy okazji każdej wycieczki robimy mnóstwo zdjęć, staramy się łapać chwilę i zachowywać na dłużej. Podrawiam Was serdecznie! Magda

  OdpowiedzUsuń