Bieszczadzka ciuchcia i muzeum przyrodnicze czyli Bieszczady dla dzieci.

Odkąd mamy dzieci i z nimi podróżujemy w każdym miejscu staramy się znaleźć atrakcje dla naszych smyków.
W Bieszczadach jedną z ciekawszych atrakcji dla maluchów (poza kąpielami w Solinie) jest niewątpliwie przejażdżka kolejką wąskotorową.


Zresztą również dla dorosłych jest to duża atrakcja.
Wybraliśmy przejażdżkę na trasie: Majdan - Przysłup - Majdan (można jechać jeszcze w drugą stronę do Balnicy, lub dalej do Woli Michowej). Bardziej zainteresowanym bieszczadzką kolejką polecam stronę: Bieszczadzka Ciuchcia. W Przysłupie jest krótka przerwa i można wysiąść z kolejki.


Mikołajkowi wycieczka bardzo się podobała i na pewno będąc znowu w Bieszczadach wybierzemy się jeszcze na przejażdżkę :)

Majdan leży obok Cisnej i po przejażdżce kolejką postanowiliśmy się tam zatrzymać m.in. na obiad. To był wyjątkowo dobry pomysł, ponieważ w jednym z barów podano nam najpyszniejszy "placek po bieszczadzku"! Tak nam zasmakował, że jeszcze tam wróciliśmy podczas tego wyjazdu.
Mikołajkowi natomiast bardzo przypadł do gustu stwór siedzący przy stoliku obok ;)


Kolejną dziecięca atrakcją wartą polecenia jest Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych. Misiek był zachwycony oglądając wypchane zwierzaki, niektórych się nawet przestraszył.

Sporo atrakcji dla dzieci można znaleźć w miejscowości Solina (m.in wesołe miasteczko czy rejs statkiem wycieczkowym po Solinie), o niej i o Polańczyku napisałam w osobnym poście, zapraszam tutaj :) 

Godnym polecenia jest też Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, uważamy, że skanseny są bardzo fajnym miejscem do odwiedzin z dziećmi. O nim też będzie ciut więcej w kolejnym poście :)

Komentarze

  1. Właśnie wybieramy się z dziećmi (4 i 8 lat) w Bieszczady, pierwszy raz, jestem trochę przerażona. Czytając Waszą super stronę, myślę. że damy radę. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo fajnie macie to wszystko opisane. My też dużo podróżujemy z dziećmi (3, 5 i 7 lat), ale w Bieszczady pierwszy raz teraz latem 2015. Ten blog będzie nam przewodnikiem :-). Pozdrawiam iwona

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja tez mile wspomina. Byłam z moimi chłopakami (2 i 4 lata) w Bukowcu zaraz nad rzeczką Solinką. Po prostu raj dla dzieci - kamieniste, przejrzyste dno. Przejazd Bieszczadzką Ciuchcia też uważam za rewelację, niesamowite przeżycia i przygoda.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty