Trebinje idelane na przerwę w podróży - Bośnia i Herecegowina.

Urocze Trebinje, miasto położone w południowo-wschodniej części Bośni i Hercegowiny. W przewodniku można przeczytać, że jego głównymi zabytkami są XVI-wieczny most Arslanagicia, meczet, katolicka katedra, cerkiew oraz historyczna starówka. Wstyd się przyznać ale do mostu nie dotarliśmy, świątynie widzieliśmy jedynie z zewnątrz a starówka jakoś nam się nie podobała, Dlaczego więc tak dobrze wspominam to miejsce i uważam, że koniecznie trzeba tu zajrzeć będąc w okolicy?

Powodem jest rozległy plac ocieniony platanami, z licznymi kawiarnianymi ogródkami oraz niewielkim targiem. Mogłabym siedzieć na jednej z ławek i godzinami obserwować toczące się tam, dość sennie życie. Niestety tyle czasu nie mieliśmy, zatrzymaliśmy się godzinę, może dwie... Taka przerwa w podróży z chorwackiej Korczuli do położonej tuż obok PN Sutjeska Focy. Przerwa w sam raz na smaczny obiad, zakupy na targu (pyszne wino oraz sery), krótki spacer oraz kawę i lody. Dwie godziny, które wystarczyły, żeby poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca...

3 komentarze:

 1. Amazing photos, this looks like a great place to visit some day! Thanks for the share!
  Scarlett

  OdpowiedzUsuń
 2. Niekiedy tyle wystarczy by jakieś miejsce szczególnie utknęło w naszej pamięci. I to właśnie nie przez "atrakcje" polecane przez przewodniki ale przez nasze własne odkrycie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczne zdjęcia. Zachwycające miejsce. Mnie na zdjęciach nawet cienie zachwycają. hehe :)

  OdpowiedzUsuń