Z widokiem na Korczulę.

Ci, którzy czytają naszego bloga, wiedzą, że lubimy góry i lubimy wszelkie widoki z góry, z wież kościołów, z punktów widokowych itp. Na Korczuli głównie spędzaliśmy czas na plażach, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie znaleźli kilku miejsc, skąd można było spojrzeć z góry na tą piękną wyspę.
Na początek miejsca dostępne bez wysiłku, czyli te, na które można wjechać samochodem :)

Wzgórze Hum (375m n.p.m.)
Na wzgórze prowadzi asfaltowa droga, na dole, Vela Luce, są oznaczenia, tak więc dojazd nie stanowi problemu. Na górze są anteny i ruiny jakiejś twierdzy. jest nawet pan ochroniarz. Miejsc jest dość popularne. My dotarliśmy tam trochę za późno i wyspa była już w cieniu. Mimo to widok był super, bardzo nam się podobało.

Punkt widokowy ponad Blato.

Miejsce przy drodze z Blato do Prizby, ponieważ mieszkaliśmy w Prizbie przejeżdżaliśmy tamtędy wielokrotnie. Niestety kiedy była najlepsza widoczność nie zrobiliśmy zdjęć... Świetny widok na tą cześć wyspy, na Hvar i wyrastający za Hvarem masyw Bikovo.
Teraz kolej na dwa wzgórza, które trzeba zdobyć na nogach, co przy letnich temperaturach nie jest takie łatwe...

Wzgórze Kom (508m n.p.m.)

Na takie wędrowanie mieli ochotę tylko Łukasz z Mikołajem, reszcie nie chciało się wstawać przed świtem i wędrować pod górę. Chłopaki z wędrówki byli bardzo zadowoleni i mówili, że było warto.Punkt widokowy sv Rok (310m n.p.m.)

Tym razem męczyliśmy się wszyscy. Choć wędrówka na wzgórze położone powyżej Smokvicy trwała niewiele ponad 30min., to w upale była mocno męcząca. Ale warto było się trochę zmęczyć, widok ze wzgórza wynagradzał trudy wędrówki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz