Korsykańskie góry.

Dzisiaj przyszedł czas na góry.
Korsyka to nie tylko malownicze wybrzeże, ale też wysokie i piękne góry. Najwyższy szczyt Korsyki - Monte Cinto 2706 m n.p.m. leży zaledwie niecałe 40km. od morza. Tutaj też znajduje się jeden z najlepszych szlaków trekingowych w Europie - GR20.

My, na naszą jedyną górską wycieczkę,  wybieramy zagrody pasterskie Capannelle, tam zostawiamy samochód i idziemy szlakiem w kierunku Monte Renosu.
Docieramy do Capananelle. Czytałam w przewodniku, że latem przebywają tu wielkie stada owiec, ale owiec nie ma, za to jest to:
Mamy pecha, trwa przebudowa trasy narciarskiej(jest tu także stacja narciarska) i na stoku szaleją spychacze i koparki a ich pracy towarzyszy spory hałas. Nie tak wyobrażaliśmy sobie korsykańskie góry....

Na szczęście po jakiś 30min. nie słyszymy już hałasu i możemy w pełni delektować się przepięknymi widokami. Po kolejnych 30min. docieramy w okolice źródła Piazzolo na trawiastym wypłaszczeniu. Urocze miejsce. 


      
Ja leżę sobie na trawce i delektuję się ciszą i spokojem, Ł. podziwia przepiękne widoki a chłopaki biegają po trawie, moczą łapki w strumyku i próbują swoich sił w wspinaczce. Leży mi się tak dobrze i tak bardzo rozleniwiło mnie te parę dni na Korsyce, że jakoś zupełnie nie mam ochoty iść dalej. No i zostajemy koło źródeł, byczymy się jakieś 1,5godzinki a następne schodzimy do samochodu.


Po powrocie na camping postanawiamy zakończyć dzień na plaży. Okazuje się, że po tygodniu spokojnego i cudnego morza zaczęło wiać i powstały całkiem duże fale. Mikołajek z tatą mają dużą frajdę, mnie podoba się trochę mniej, ale i tak daje się namówić na zabawę w falach, natomiast Kajtul jak zwykle spokojnie bawi się na piasku.
I tak kończy się ten dzień.2 komentarze:

 1. Korsyka to nasze plany na 2015? Poproszę o fotki, czy tylko ja ich nie widzę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Faktycznie fotki zginęły, postaram się wstawić.
   Pozdrawiam
   Joanna.

   Usuń